Wydruk UV bezpośrednio na materiale? Poznaj jego 5 najważniejszych korzyści!

Druk UV jest jedną z najnowocześniejszych technik druku przemysłowego. To rozwinięcie tradycyjnego druku atramentowego, które wykorzystuję technologię ciekłych polimerów utrwalanych światłem ultrafioletowym. Jakie korzyści dla Ciebie i Twojego biznesu może przynieść ta innowacyjna forma druku? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Lepsza jakość i estetyka wydruku

Technologia druku UV opiera się na najnowocześniejszych rozwiązaniach techniki i stanowi obecnie innowację w zakresie druku przemysłowego. Cały proces polega na polimeryzacji tuszu zainicjowanej promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki temu, zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach można z większą dokładnością rozprowadzić polimer, a następnie szybko i bezinwazyjnie go wysuszyć i utwardzić. W efekcie otrzymujemy druk znacznie lepszej jakości, niż przy standardowych atramentach. Pozwoli to wyróżnić się Twoim banerom na tle konkurencji!

Wydruki wielkoformatowe bez „pikseli”, mikrowydruki na gadżetach z wyraźnymi kontrami? Z drukiem UV to możliwe!

Irytują Cię słabej jakości wydruki wielkoformatowe rażące pikselami i rozmytymi barwami? Nie lubisz niewyraźnych konturów na długopisach lub innych reklamowych gadżetach? Dzięki zastosowaniu w druku UV lamp emitujących światło zaraz przy głowicach drukujących, masz zapewnioną znacznie większą precyzję nadruków, niż w przypadku standardowej technologii atramentowej. Zastosowanie odpowiedniej kombinacji tuszy pozwala również na wykreowanie wielu rodzajów kolorów o różnej głębi oraz przezroczystości. Dzięki temu możesz uzyskać niesamowite, przyciągające uwagę efekty, ograniczone jedynie twoją wyobraźnia!

Drukuj na wszystkich powierzchniach

Druk UV nie ogranicza Cię pod względem powierzchni i rodzaju materiału. WielkiFormat24 daje Ci możliwość druku na wielu rodzajach powierzchni, w tym metalach, szkle, dibondzie, PCV (nawet spienionym!), czy drewnie. Z nami możesz eksperymentować! Stwórz swój projekt, a my wykonamy go na dowolnym materiale!

Trwały nadruk na niestandardowych powierzchniach!

Technologia druku UV to nie tylko jakość i uniwersalność, lecz również wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Druk UV z powodzeniem możesz wykorzystywać na zewnątrz. Nawet przy mrozie i dużej wilgoci masz pewność, że Twój szyld będzie zachęcał klientów do odwiedzenia twojego biura! Co więcej, druk UV schnie natychmiastowo, przez co jest gotowy od ręki, a Ty nie musisz obawiać się o uszkodzenie nadruku w trakcie suszenia.

Druk UV jest zdrowszy dla Ciebie i środowiska!

Nowe technologie nie zawsze służą zdrowiu i środowisku. Z drukiem UV jest odwrotnie. Podczas procesu drukowania nie wytwarzają się szkodliwe związki i nieprzyjemne zapachy. Pozwala to na zastosowanie go również w mieszkaniach i wnętrzach użytkowych, jak biura, hotele, czy restauracje! Druk UV może być również bez obaw wykorzystywany dla akcesoriów gastronomicznych!

Masz jeszcze jakieś pytania? Napisz do nas, chętnie udzielimy Ci odpowiedzi!