Wydruk UV bezpośrednio na materiale? Poznaj jego 5 najważniejszych korzyści!

Druk UV jest jedną z najnowocześniejszych technik druku przemysłowego. To rozwinięcie tradycyjnego druku atramentowego, które wykorzystuję technologię ciekłych polimerów utrwalanych światłem ultrafioletowym. Jakie korzyści dla Ciebie i Twojego biznesu może przynieść ta innowacyjna forma druku? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

Lepsza jakość i estetyka wydruku

Technologia druku UV opiera się na najnowocześniejszych rozwiązaniach techniki i stanowi obecnie innowację w zakresie druku przemysłowego. Cały proces polega na polimeryzacji tuszu zainicjowanej promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki temu, zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach można z większą dokładnością rozprowadzić polimer, a następnie szybko i bezinwazyjnie go wysuszyć i utwardzić. W efekcie otrzymujemy druk znacznie lepszej jakości, niż przy standardowych atramentach. Pozwoli to wyróżnić się Twoim banerom na tle konkurencji!

Wydruki wielkoformatowe bez „pikseli”, mikrowydruki na gadżetach z wyraźnymi kontrami? Z drukiem UV to możliwe!

Irytują Cię słabej jakości wydruki wielkoformatowe rażące pikselami i rozmytymi barwami? Nie lubisz niewyraźnych konturów na długopisach lub innych reklamowych gadżetach? Dzięki zastosowaniu w druku UV lamp emitujących światło zaraz przy głowicach drukujących, masz zapewnioną znacznie większą precyzję nadruków, niż w przypadku standardowej technologii atramentowej. Zastosowanie odpowiedniej kombinacji tuszy pozwala również na wykreowanie wielu rodzajów kolorów o różnej głębi oraz przezroczystości. Dzięki temu możesz uzyskać niesamowite, przyciągające uwagę efekty, ograniczone jedynie twoją wyobraźnia!

Drukuj na wszystkich powierzchniach

Druk UV nie ogranicza Cię pod względem powierzchni i rodzaju materiału. WielkiFormat24 daje Ci możliwość druku na wielu rodzajach powierzchni, w tym metalach, szkle, dibondzie, PCV (nawet spienionym!), czy drewnie. Z nami możesz eksperymentować! Stwórz swój projekt, a my wykonamy go na dowolnym materiale!

Trwały nadruk na niestandardowych powierzchniach!

Technologia druku UV to nie tylko jakość i uniwersalność, lecz również wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Druk UV z powodzeniem możesz wykorzystywać na zewnątrz. Nawet przy mrozie i dużej wilgoci masz pewność, że Twój szyld będzie zachęcał klientów do odwiedzenia twojego biura! Co więcej, druk UV schnie natychmiastowo, przez co jest gotowy od ręki, a Ty nie musisz obawiać się o uszkodzenie nadruku w trakcie suszenia.

Druk UV jest zdrowszy dla Ciebie i środowiska!

Nowe technologie nie zawsze służą zdrowiu i środowisku. Z drukiem UV jest odwrotnie. Podczas procesu drukowania nie wytwarzają się szkodliwe związki i nieprzyjemne zapachy. Pozwala to na zastosowanie go również w mieszkaniach i wnętrzach użytkowych, jak biura, hotele, czy restauracje! Druk UV może być również bez obaw wykorzystywany dla akcesoriów gastronomicznych!

Masz jeszcze jakieś pytania? Napisz do nas, chętnie udzielimy Ci odpowiedzi!

Comments are closed.