Canvas, czyli prywatny obraz na płótnie

Canvas, czyli prywatny obraz na płótnie

Obrazy na płótnie nadają wnętrzu nowoczesny charakter, wprowadzając jednocześnie przytulną atmosferę, dlatego warto wziąć je pod uwagę ozdabiając ściany salonu czy sypialni. W zależności od preferencji odbiorców, mogą mieć formę pojedynczych dzieł o dużych rozmiarach lub kilku mniejszych, zestawionych ze sobą np. w formie tryptyku. Mnogość możliwości pozwala dopasować obraz do stylu i aranżacji wnętrza. Wykonywane z wykorzystaniem wysokogatunkowego płótna Canvas, druki na płótnie stanowią coraz popularniejszą formę nadawania wnętrzu indywidualnego wystroju.

Co to jest canvas? Przybliżenie techniki produkcji

Stosowane do wydruków o większych rozmiarach, bawełniane płótno canvas to materiał, który świetnie chłonie atrament, pozwalając na wierne odwzorowanie fotografii czy obrazu w wysokiej jakości. Odpowiednia gramatura (360g) sprawia, że obraz nie jest płaski, stwarzając efekt namalowanego dzieła. W ten sposób możemy stworzyć nie tylko autentyczną kopię Klimta, ale również wysokiej jakości panoramę Nowego Jorku. Zadrukowane płótno naciągane jest na drewniane blejtramy (np. z drewna sosnowego). Druk na płótnie powstaje na ploterach, używających tuszów wodnych i pigmentowych. Tak przygotowany odznacza się trwałością oraz odpornością na promienie słoneczne. Jego trwałość może zostać dodatkowo wzmocniona poprzez zabezpieczenie płótna dodatkowym lakierem. Zwiększy on trwałość obrazu na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz sprawia, że jest odporny na promienie słoneczne. Ostateczny rozmiar tego wielkoformatowego zdjęcia zależy oczywiście od Państwa indywidualnych preferencji.

Od Słoneczników Van Gogha po Mleczarkę Rembrandta

Jedną z największych zalet tego typu zdjęć wielkoformatowych jest swoboda w tworzeniu projektu i dopasowaniu go do charakteru i wystroju wnętrza. Dowolna wielkość czy kolorystyka druków na płótnie sprawiają, że formy te stają się coraz bardziej popularne nie tylko w prywatnych domach, ale również w biurach, restauracjach, kawiarniach czy salonach fryzjerskich. Ulubiony obraz czy pocztówka z wakacji? Nie ma problemu, dzięki płótnu canvas stworzycie w swoich wnętrzach niepowtarzalny klimat, przywołujący na myśl piękne wspomnienia. A może pamiątka ze ślubu? Jedno jest pewne – dzięki nasyceniu kolorów i najlepszej rozdzielczości, stworzone przez Was kompozycje zachowają trwałość i przejrzystość drukowanego wzoru.

Podsumowując

Projekt druku na płótnie przygotowuje się niezwykle łatwo. Nie trzeba być grafikiem czy specjalistą od druku. Wystarczy zapoznać się z instrukcją zamieszczoną na stronie internetowe, skąd dowiecie co zrobić, aby już niebawem cieszyć wyjątkową kompozycją w Państwa domu lub biurze. W przypadku jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości, nasi doradcą służą profesjonalną pomocą.

Comments are closed.