Baner czy siatka mesh? Co wybrać?

Baner czy siatka mesh? Co wybrać?

Jednym z nieodzownych elementów współczesnego marketingu jest reklama wizualna. Jej skuteczność przekłada się na rozpoznawalność marki wśród konsumentów, a co za tym idzie ich zainteresowanie produktami. Nic tak nie przyciąga uwagi odbiorców, jak ciekawy projekt w druku wielkoformatowym. Jaki nośnik reklamy będzie najlepszy dla Twojego projektu? Tradycyjny baner czy może bardziej nowoczesna alternatywa w postaci siatki mesh? Poniższy artykuł przedstawi podstawowe założenia obydwu produktów, pomagając w dokonaniu właściwego wyboru.

Banery reklamowe

Stanowią najbardziej popularne i najtańsze podłoże do ekspozycji zewnętrznej. Drukowane solwentowo, banery sprawdzą jako wielkoformatowe reklamy w przestrzeni zewnętrznej, a także na wszelkiego rodzaju imprezach, promocjach oraz targach. Całkowicie wodoodporne, dobrze radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz promieniami UV będąc ciekawą i tanią formą prezentacji treści na budynkach, szyldach czy ogrodzeniach. Należy jednak pamiętać, iż banery wielkoformatowe właściwie nie przepuszczają światła, przez co nie sprawdzą się one na przezroczystych powierzchniach, np. oknach. Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest waga banneru, która przy dużych powierzchniach, może być kluczowa przy doborze odpowiedniego nośnika.

Siatka mesh

W przypadku, gdy zależy nam na przepuszczalności światła oraz mniejszej wadze, doskonale sprawdzi się siatka mesh. Ta innowacyjna alternatywa dla banerów wielkoformatowych wykonana jest z tkaniny poliestrowej powleczonej PCV, cechując się niską gramaturą oraz drobną siatkową strukturą. Dzięki temu dobrze przepuszcza powietrze, zapobiegając powstawaniu efektu “żagla” i niszczeniu się powierzchni reklamowej. Siatka winylowa jest równie wytrzymała na działanie czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, deszcz czy zmiany temperatur). W dodatku jest ona znacznie lżejsza od tradycyjnych banerów. Przepuszczalność światła czyni z siatki mesh idealny wybór w przypadku reklam na budynkach biurowych, handlowych czy mieszkaniowych, nie powodując przy tym utrudnień dla przebywających w nich osób.

Miejsce i charakter ekspozycji

Zarówno tradycyjny baner reklamowy, jak i nowocześniejsza siatka banerowa to skuteczne oraz wytrzymałe formy promocji. Ich wybór zależy przede wszystkim od miejsca, w którym chcemy promować nasze usługi czy produkty. Jeżeli w grę wchodzą wszelkie przezroczyste powierzchnie, oczywistym wyborem jest siatka mesh. Gdy mówimy o ścianach lub ogrodzeniach, być może zwykły baner jest odpowiedzią na nasze potrzeby.

Ważnym czynnikiem jest również wygoda i łatwość montażu. Dzięki swej niewielkiej wadze siatki mesh nawet w swym największym formacie są lekkie i wygodne w transporcie. Wystarczy zwinąć je w rulon, lub w kostkę. Po rozwinięciu możemy uzyskać powierzchnię nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych.

A zatem…baner czy siatka mesh?

Niezależnie od tego, którą formę reklamy zewnętrznej wybierzemy, jeden i drugi baner wielkoformatowy powinien być odpowiednio zaprojektowany i wkomponowany w otoczenie. Warto zwrócić uwagę, iż typowy odbiorca poświęca z reguły 2-3 sekundy na zarejestrowanie i ewentualne przyswojenie znajdującego się na nim przekazu. Dlatego też warto skonsultować projekt ze specjalistami, np. z drukarni Wielkoformatowy24.pl którzy pomogą połączyć Państwa oczekiwania z potrzebami odbiorców.

Comments are closed.